W związku z licznymi osiągnięciami małej technologii, marketingowi profesjonaliści, kreatorzy tekstów i ich zespoły muszą być na bieżąco z dostępnością narzędzi, które pomogą im zminimalizować obciążenia wynikające z nadmiaru obowiązków oraz zmaksymalizować ich pracę.
Wielu początkujących jak i czasem nawet ekspertów w temacie nie ma na tyle czasu, aby nadążyć za postępująca technologią i sprawdzić, które narzędzia będą im najbardziej potrzebne. Zwykle decydują się na to co jest najbardziej dostępne lub po prostu radzą sobie sami nie poświęcając czasu na zagłębienie się w temacie.

Jeżeli należysz do tej grupy, ale jednak chcesz coś zmienić, zapraszamy do lektury.
Aby pomóc Ci się rozwijać w dobie inteligentnej technologi, przedstawimy 8 przydatnych narzędzi, które pomogą Ci stworzyć bardziej efektywne treści, skracając czas ich przygotowywania. Postanowiliśmy pokazać Wam narzędzia zza oceanu, którymi warto się zainteresować i sprawdzimy jak radzą sobie w pracy inni.
W wielu firmach, pracownicy korzystają z pewnego rodzaju supportu. Agencja reklamowa też ma swoje małe tajniki, efektywnego działania. Sprawdź jakie.

  • zacznij od tytułu

Emotional Marketing Headline Analyzer – to wspaniałe narzędzie pozwala sprawdzić, jak bardzo emocjonalne są Twoje nagłówki. To Ty sam decydujesz, jakie uczucia chcesz wzbudzić w odbiorcy. Zainteresuj go już na samym początku, obudź jego wyobraźnię.

CoShedule – narzędzie, które pomaga napisać lepszy nagłówek, czyli taki który przyciągnie i zatrzyma odbiorcę tekstu. Program jest łatwy i prosty w obsłudze, pozwala zrozumieć głębszy sens Twojej treści.

  • sprawdź strukturę treści

Hemingway – wrzucając swój tekst do programu Hemingway, podpowie on, czy tekst jest dobrze napisany czy np.: zbyt gęsty (objętościowo), zbyt kompleksowy lub też nieczytelny. Kiedy chodzi o reklamę i całe kampanie marketingowe, wszyscy copywriterzy są zwykle wylewni. Czasem jednak, może nie być to dobrą cechą, dlatego sprawdź powyższe punkty, czy Twój tekst przypadkiem ich nie zawiera. 
Jeżeli tak jest – jest to dobry moment aby edytować wpis.

Google AdWords Keyword Planner – Google prawdopodobnie posiada najlepsze narzędzia, jakich copywriterzy kiedykolwiek używali. Narzędzia te pozwalają na research słów kluczowych, które mają być użyte w danym akapicie oraz pomaga dobrać inne słowa kluczowe. Oszczędza dużo czasu i zwiększa ilość i jakość pisania tekstów pod SEO.

  • szukaj inspiracji

Google Trends – dzięki niemu możesz się dowiedzieć, czy idea napisanej treści jest używana w technologii Google Trend’s. Przedstawiony jest wykres słów kluczowych, które zamierzasz użyć w stosunku, do tych najczęściej poszukiwanych.

HubSpot’s Blog Topic Generator – Używając kreatora tekstów wystarczy wpisać tekst ze słowami oraz ich synonimy, które mają być w nim zawarte. Następnie mieszamy. To pozwala na stworzenie kilku różnych tekstów, gdy głowa jest już „ciężka” od myśli i włącza się pewna blokada, przez która nie możemy stworzyć nic nowego. Przydaje się jako wyjście awaryjne.

  • dodaj coś ekstra

Cliché Finder – jeżeli piszesz cały dzień, każdego dnia, naturalnym jest fakt, że Twoje słowa po pewnym czasie zaczną się powtarzać. Narzędzie, które pomoże Ci odkryć nowe frazy okaże się w tym przypadku Twoim wybawieniem.

Podsumowując, poza tymi narzędziami, warto czasem zadbać o graficzną stronę wpisu, wrzuć do tekstu zdjęcia, przykładowe ulotki, plakaty, wszystko w zależności od tematu wokół którego się obracasz. taki wygląd na pewno wygeneruje większy ruch na stronie.

Jeżeli zależy Ci na szybkiej i efektywnej pracy, pozwól sobie pomóc. Skorzystaj z narzędzi, a zobaczysz, że po pewnym czasie pisanie tekstów, reklam nie zajmie Ci już tak wiele czasu.