Branding Katowice spójny wizerunek Twojej marki

Branding

Marka to koncepcja i my tą koncepcję pomagamy zbudować. Branding to nic innego jak kreowanie pozytywnych doświadczeń związanych z Twoją firmą. Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego produkty Apple są tak bardzo porządane przez ludzi? Jest to efekt spójnych działań firmy związanych z utrwalaniem faktu istnienia marki za pomocą obrazu i uczuć.

 

Nazwa, slogan, logo

Kluczowymi elementami brandingu jest nazwa, slogan oraz logo. Te trzy składowe najbardziej oddziałują na konsumentów i określają tak naprawdę czym jest marka, kto jest jej grupą docelową – czy jest to marka premium, niszowa, a może kierowana do szerokiego grona odbiorców. Projekt logo to tylko niewielka część działań jakie podejmujemy w celu zbudowania silnego brandu. Pomagamy w określeniu strategii marki, profilu klienta oraz w namingu i doborze odpowiedniej domeny.
Tworzymy księgi znaku, które dokładnie opisują zachowania związane z posługiwaniem się logo. Księga znaku zawiera wytyczne odnośnie kolorów, typografii, konstrukcji znaku, tła na jakim logo może być używane, szereg działań zakazanych oraz wytyczne i wzory jak tworzyć spójne materiały reklamowe.

 

Rebranding

Nie tworzymy tylko i wyłącznie nowych wizerunków, ale też pomagamy udoskonalać te już istniejące. Największe korporacje co jakiś czas odświeżają swoje brandy. Czasami są to zmiany związane ze zmianą logo ( PZU, Interia, WP ), a czasami z całkowitą zmianą jak np. obecne T-Mobile ( dawna ERA GSM ). Powodów na rebranding jest mnóstwo natomiast do głównych należą:

 

  • Szum związany ze zmianami, czyli fale krytyki i pozytywnych opinii – „nie ważne jak o Tobie mówią, ważne by mówili”.
  • Zmieniające się trendy – nawet najlepsze rzeczy z czasem się nudzą.
  • Próba dotarcia do nowej grupy docelowej. Nastały czasy kiedy pokolenie Y ( osoby w wieku od 18 do 30 lat ) wchodzą na rynek pracy, obsadzają stanowiska kierownicze, zakładają firmy. Jest to pokolenie wychowane z nowymi technologiami, które ma zupełnie inne spojrzenie na wizerunek, reklamę i otaczającą ich rzeczywistość.

 

Silny brand do inwestycja przynosząca wartości finansowe. Zapraszamy do współpracy.

Masz pytania?